top of page

Fond na podporu umenia

Úlohou Fondu na podporu umenia je podporovať umelecké aktivity, kultúru a kreatívny priemysel na Slovensku. Nové logo tejto organizácie by pre to malo spĺňať tie najvyššie kritéria kvality .V jednoduchosti je krása a spojenie jednoduchých prvkov do účelného celku v sebe zahŕňa všetky atribúty úspechu, vzbudenia záujmu a krásna Ústredným motívom loga tohto fondu je múza. V starogréckom bájosloví je za múzu považovaná jedna z deviatich bohýň vied a umení. Múzou je aj umelecká inšpirácia, nadanie, čokoľvek čo inšpiruje umelcov k tvorivosti. Logo má v sebe dynamiku pohybu a zmeny , je individuálnym prejavom kreativity umenia. Moderné vizuálne spracovanie, ľahká zapamätateľnosť a myšlienka v pozadí loga výstižne odzrkadľuje zameranie, podstatu a účel fungovania fondu. Ladné a hladké línie spracovania dávajú logu nádych voľnosti a rozletu, ktoré sú s umením neodmysliteľne spojené. Logo symbolizuje používanie istých duchovných kvalít, ale aj manuálnych zručností pri realizácii určitého diela s cieľom urobiť svet krajším a lepším. Predstavuje formu maximálneho bytia človeka spočívajúcu v cieľavedomom pretváraní nudne fádneho, alebo esteticky neúčinného, či menej účinného na krásu v koncentrovanej podobe.

Klavír, ako jedinečný a nenahraditeľný nástroj pomyselne symbolizuje rôznorodé spektrum aktivít v umení .Poskytuje široký tónový rozsah a je to dômyselne a jedinečne zorganizovaný fungujúci systém. Môže byť používaný ako sólový i sprievodný nástroj, či ako súčasť orchestra. Prednosťou klavíra je možnosť meniť intenzitu produkovaného zvuku v závislosti na sile úderu prsta na kláves. Fond virtuálne pripomína tento originálny nástroj a bude využívať a používať všetky jeho pomyselné vlastnosti. Klavír je mimoriadne obľúbený nástroj pre vynikajúci zvuk a u mnohých evokuje zaujímavé pocity. Cieľom fondu je stať sa populárnym a svojou podporou vyvolávať dobré pocity z umenia. Klavír je dokonalý nástroj, ktorý si zaslúži maximálnu úctu a pozornosť. Aktívna životnosť klavíra je v podstate neobmedzená. Takéto vlastnosti bude a určite chce prezentovať aj tento fond. Farebnosť klaviatúry v logu symbolizuje rôzne oblasti umenia. Zlatá farba a výsek klávesnice symbolizuje klavír a teda hudbu ako celok. Oranžová symbolizuje pohyb t.j. divadlo, film a tanec. Čierna čiara je „Fond“, ktorý to všetko drží v požadovanej línii. Spev je červený kláves. Zelený zastupuje výtvarníctvo a literatúru symbolizuje modrý kláves. Hravé farby prezentujú pestrosť a akčnosť a určite zaujmú mladú umeleckú generáciu. Logo je originálne, vysoko profesionálne a spĺňa všetky atribúty na dôstojnú reprezentáciu fondu, ktorý bude podporovať umelecké aktivity, kultúru a kreatívny priemysel na Slovensku. 

Úlohou Fondu na podporu umenia je podporovať umelecké aktivity, kultúru a kreatívny priemysel na Slovensku. Nové logo tejto organizácie by pre to malo spĺňať tie najvyššie kritéria kvality . V jednoduchosti je krása a spojenie jednoduchých prvkov do účelného celku v sebe zahŕňa všetky atribúty úspechu, vzbudenia záujmu a krásna . Logo využíva princípy slovných hier a táto hravosť mu dáva punc originality a modernosti. Logo s týmito prvkami spĺňa požiadavky dnešnej doby na kreativitu a novátorské vizuálne zobrazovanie. Nekonvenčné usporiadanie slov v logu, ktoré tvoria názov fondu, je veľmi nápadité a núti človeka pozastaviť svoje myšlienky a sústrediť sa na usporiadanie slov a ich význam. Logo svojou jednoduchosťou, hravosťou a nápaditosťou spracovania zaujme široké skupiny ľudí. Jemné čierne orámovanie a čierno- sivo- biele spracovanie fontu dodáva logu potrebnú vážnosť a dobrú zapamätateľnosť. 

Drahí priatelia!
Radi by sme Vás informovali, že do súťaže o návrh loga a dizajn manuál Fondu na podporu umenia sa zapojilo 32 autorov a 3 spoluautori, ktorí podali celkovo 51 návrhov. Komisia v zložení Peter Michalovič, Zora Rusinová, Zora Jaurová, Peter Hajdin a Martin Bajaník, vybrala spomedzi prijatých návrhov víťazné riešenie loga Fondu na podporu umenia.
Autorkou víťazného návrhu sa stala Barbora Šajgalíková, druhé miesto patrí Ondrejovi Jóbovi a na treťom mieste sa so svojim návrhom umiestnil Juraj Sukop. Logo Fondu na podporu umenia bude zverejnené po celkovom spracovaní dizajn manuálu.
Prajeme Vám príjemný začiatok pracovného týždňa,
Váš Fond na podporu umeni

bottom of page