top of page

LOGO - série

Hola Ola

Hola! We are Hola Ola Spanish School, located in Tamarindo (paradise on earth). We offer immersion retreats so you can learn about the language and the culture in the most meaningful, fun and life-changing way. We teach in a very interactive and dynamic way and most of our classes are outdoors and in real-life scenarios. 

Come visit, fall in love with Costa Rica, become fluent in Spanish, meet amazing people, learn to surf, practice yoga and be happy!

Viac tu: http:/www.holaolacostarica.com

AudioCare

Našim poslaním je pomáhať osobám so sluchovým postihnutím v jeho návrat do sveta zvukov, zlepšiť kvalitu života a zaradiť sa do spoločnosti.

Našim cieľom je poskytnúť vám najlepšiu starostlivosť k vašej spokojnosti a ponúkame: kompletné odborné a sociálne poradenstvo pri výbere kompenzačných pomôcok, doplnkový predaj a príslušenstvo k načúvacím prístrojom, predaj kvalitných batérii do načúvacích prístrojov, poradenstvo a predaj indukčných slučiek pre verejné inštitúcie, kiná, kostoly a pod., profesionálna ochrana sluchu pre plavcov, motoristov, hudobníkov, poľovníkov, zamestnancov, pre deti a pod., možnosť osobnej návštevy u vás doma v rámci Bratislavy a okolia, možnosť prezentácie výrobkov v domovoch dôchodcov, na výstavách, na školách a iných podujatiachkomunikácia v posunkovom jazyku

 

Viac tu: http://www.audiocare.sk/

Lýdia Svobodová
 

MISS nepočujuca Slovensko a MIss DEAF World.

PRAHA - Svetovou kráľovnou krásy nepočujúcich sa včera v pražskom Top Hoteli stala Lýdia Svobodová zo Slovenska. V mužskej kategórii zvíťazil Francúz Jean-Marie Bourdon. Tohtoročného 14. ročníka podujatia Miss & Mister Deaf World 2014 sa zúčastnilo 32 žien a 21 chlapcov z celého sveta.

SFNS

 

Horec (Horec jarný) je azúrovo- -modrý kvet, ktorý je vidieť na lúkach a pasienkoch Slovenska. Je to jemný, ale húževnatý kvietok v tvare zvončeka. Na jar vždy vykvitne medzi prvými kvetmi navzdory tuhej zime. Takýto húževnatí musia byť aj nepočujúci športovci, ktorí navzdor svojmu handicapu sú húževnatí a odhodlaní bojovať, súťažiť a vyhrávať na športoviskách, ale aj v bežnom živote.

 

V posunkovej reči sa tento znak dá použiť aj na význam slova výhra, šanca, štastie, kvitnutie a rast. Slogan: „S horcom rastie šanca na vý- hru!“ („So SFNŠ rastie šanca na výhru!”)

 

Horec je vzácna rastlina, ktorá má rada svetlo a vlhko. Z hustej prízemnej ru- žice rastie krátka stonka zakončená 1 kvetom. Kvety sú pravidelné päťpočetné. Kvitne skoro na jar. Kvet je ako úzky zvonkovitý kalich, lístky sú úzko zašpicatené. Výrazne azúrovo modrá farba kvetu je neprehliadnuteľná.

 

Astrum

 

Sme spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a donáškou živej stravy. Prevádzkujeme Lahodnosti v Poprade- v Hoteli Poprad vedľa recepcie, kde môžete naše výrobky aj ochutnať.

 

Sme veľmi hrdí aj na náš E-shop so sušeným a lyofizovaným ovocím, orechami a semienkami tej najlepšej kvality za bezkonkurenčné ceny. Rozosielame po celom Slovensku a na zvyšku sveta usilovne pracujeme :)

 

Chcete vedieť viac? Píšte, volajte, prídte ..

 

 

DJ Skorvo

 

Hudbe pričuchol, keď mal 15 rokov. Tieto roky opisuje ako najkrajšiu časť svojej kariéry, kedy si získal srdcia stoviek poslucháčov. Sila hudby ho hnala vyššie, a tak ho pritiahol nočný život mesta Trenčín, kde formoval svoje hudobné flow. Klubová scéna bola pre neho len začiatkom. Mladý spoznával legendárne veci, ktoré si ide doteraz a práve nadčasové skladby ho vedú ďalej aby rozvíjal svoj talent. 

 

E = m.c2. To je energia vyžarujúca z mladého rebela s mikrofónom v ruke so štýlovým výzorom, unášaným rytmom hudby. Matúš Škorvo Škorvánek je hráčom tancujúcim za mixom s úsmevom na tvári. Jeho šiestym zmyslom je komunikatívnosť s vášňou pre hudbu, ktorý vie vycítiť správnu atmosféru, vyžadujúcu maximum. Svet, ktorý žije je bez limitov a patrí medzi tých, ktorí posúvajú hranice stále vyššie. Dáva prednosť kvalite a dokonalosť vidí v maličkostiach. Ťažko uhasiť jeho smäd po hudbe. Vystúpenie pod jeho taktovkou nie je len hudba. Je to akcia, humor, zmyseľ, cit a láska.

Maja Bozovic

 

Mlada navrharka, Maja Bozovic , narodena v Srbsku, momentalne posobi v Prahe a Bratislave. Je studentkou 6.rocnika Vysokej skoly vytvarnych umeni v Bratislave. Pocas svojej mladej karieri Maja sa zucastnovala roznich prehliatkach, vystavach a sutazam v Prahe, Viedni, Budapesti a Bratislave. Znacka Maja Bozovic vznikla v roku 2013.Zo zaciatku jej tvorby modu pouziva ako sposob komunikacie, ako to rada hovori “druhy jazik”, preto aj navrhnute odevy nechavaju zakaznikom priestor aby ukoncily pribeh ktory zacala. Klucove slova pre jej modu su sen,enegria,sloboda a atmosfera. Majine navrhy su zalozene na detailoch, kvalitnych latkach a multifunkcionalite.

 

 

V kolekcii Dream must be beautiful some sa inspirovala vojakom ktory ma velky a silny sen.Vojak ktory bojuje stale-to je moja vizia zeny. Ona je kreativna, inteligentna,stipna,elegantna ale zaroven otvorena novym moznostam. Ona moze byt vsetkym a nicim. Jej sen je ako mlicna draha- Dlha cesta, plna moznosti a tuzby. Tato ready to wear kolekcia je mixom vojenskih uniforiem a slovenskeho- zenskeho etnickeho odevu ktory je zachovany v Srbsku. Cielom mi bolo vytvorit variabilnu a nositelnu kolekciu.

MS Soblahovska

 

Logo je 

FIT
 

Poslaním Fondu inovácií a technológií je formou poskytovania rizikového kapitálu podporiť podnikateľskú iniciatívu a tak rozvíjať podnikanie, zamestnanosť a hospodárstvo smerom k inovatívnej ekonomike. Vznikol ako reakcia na vznikajúci dopyt po rizikovom kapitáli na podporu podnikateľov s nápadmi a je výsledkom spolupráce Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) s investormi.

DSZ Vážky
 

Detský spevácky zbor Vážky pracuje na ZŠ Dlhé Hony 1 v Trenčíne od roku 2007. Jeho členskú základňu tvoria žiaci tejto školy od 1.- 9. ročníka. Zakladateľkou, vedúcou a dirigentkou zboru je PaedDr. Miroslava Kaliňáková. Korepetítormi zboru boli do roku 2013 žiaci našej základnej školy (Adam Záhumenský, Ján Hunák). Od roku 2013 je príležitostným korepetítorom zboru MgA. Samuel Bánovec.

 

Badminton player
Jarolím Vícen

 

Reprezentant SR Bedminton.

 

" k bedmintonu dom sa dostal ako 7 ročný a vrcholovo trénovať som začal 15tych. "

 

K badmintonu som sa dostal tak, že tato ho hrával na záhrade so strýkom, dedom a jeho bratrancom. Štvorhru. Ja som vždy dobehol s mojou detskou raketou že chcem hrať s nimi, no tatko mi vždy povedal že som moc slabý a že nemôžem hrať. Vždy som sa vždy nahneval lebo keď dohrali tak si so mnou tatko 3x ťukol cez sieť a išli sme domov. Mama si to celé odniesla lebo som jej pílil uši každý deň, že chcem hrať badminton, poraziť tatka a zakázať mu hrať so mnou. Raz keď sme šli v električke tak sme videli chalana s badmintonovou raketou. V električke som spravil taký cirkus, že sme ho sledovali až do haly kde ma prihlásila aj napriek tomu že som bol o rok mladší.

Deaflympisjký výbor Slovenska

 

Slovenská federácia nepočujúcich športovcov (SFNŠ) vznikla 9. júla 2011 v Trenčíne. Cieľom SFNŠ je v záujme občanov so sluchovým postihnutím uplatňovať, zabezpečovať a ochraňovať skupinové a individuálne potreby realizujúce právo občana na telesnú aktivitu a vytvárať optimálne materiálne a organizačné podmienky pre rozvoj športových súťaží a reprezentácie Slovenskej republike v medzinárodnom športe nepočujúcich. SFNŠ zabezpečuje dôstojnú športovú reprezentáciu SR na Deaflympijských hrách a iných podujatiach organizovaných Medzinárodným výborom športu pre nepočujúcich (ICSD), alebo Európskou športovou organizáciou nepočujúcich (EDSO). Podporuje integráciu športu občanov so sluchovým postihnutím do celonárodného a medzinárodného športového hnutia a zároveň chráni jeho identitu. SFNŠ je riadnym členom Medzinárodného výboru športu pre nepočujúcich (ICSD) združujúceho 104 členských štátov sveta a Európskej športovej organizácie nepočujúcich (EDSO) združujúcej 43 členských krajín Európy a je daľším členom ICCD (Medzinárodný šachový výbor pre nepočujúcich). SFNŠ má postavenie otvorenej, nezávislej a nepolitickej organizácie, ktorá usmerňuje šport sluchovo postihnutých a deaflympijské hnutie na území SR, podieľa sa pri koordinácii a rozvoji deaflympijského hnutia- športu vo svete. SFNŠ je predstaviteľom deaflympijského hnutia na Slovensku.

FitCommunity

 

Fitcommunity myšlienka sa zrodia už dávno. Je určená pre skupinu/komunitu ľudí, ktorých baví pohyb a berú ho ako súčasť svojho životného štýlu. Tu nerozlišujeme, či cvičíte/športujete von alebo dnu, vo fitku, sami alebo v skupinkách, s trénerom alebo bez trénera. Ľudia v tejto komunite sa majú možnosť vzdelávať, dávať a dostavať odporúčania, kde a ako tráviť lepšie a efektívnejšie svoj voľný čas. Skôr sme zameraní na voľno-časové aktivity v jednotlivých ročných obdobiach.Hlavná myšlienka je navzájom si pomôcť k cieľu, ktorý majú asi všetci: byť fit, zdravý a v psychickej pohode. V praxi to znamená je jedno čo robíme, ale robme to lepšie, aby sme mali z toho radosť a nezlepšovali sa napr. v zlých cvičebných návykoch. Je dôležité vytvoriť si dobrý/správny pohybový vzor, aby sme si cvičením nezhoršili svoj stav.

PROFsme


Nástroj pre identifikáciu potenciálu orientácie žiakov základných škôl (ZŠ) na odborné vzdelávanie a prípravu
(OVP) na stredných odborných školách (SOŠ) je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ Národným projektom:
„Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentami“.

bottom of page